Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Життя після 16:30»: Олександр Терещенко. За проєктом «Незламні та хоробрі: письменники в ЗСУ»


Працівники Центральної бібліотеки продовжують знайомити у публікаціях з незламними та хоробрими письменниками у ЗСУ, одним з яких є Олександр Терещенко.


Олександр Леонтійович Терещенко — колишній військовослужбовець Збройних сил України (легендарної 79 оамбр), кіборг, захисник Донецького аеропорту, заступник Міністра у справах ветеранів України, кавалер ордену «За мужність» III ступеня (2014) та почесного знака недержавного ордена «Народний Герой України» (2014 р., м.Миколаїв).


Працював відеооператором на «ICTV» та миколаївської телекомпанії «НІС-ТВ». В часі війни зголосився піти добровольцем.
При обороні Донецького аеропорту 15 жовтня 2014р. Олександр Леонтійович потрапив під черговий обстріл терористів, був важкопоранений. У споруду, в якій перебував Олександр Леонтійович з іншими чотирма вояками, влетіла граната, яку пан Олександр схопив руками й намагався викинути. Граната вибухнула в руках, мужній військовий Терещенко повністю втратив праву руку та кисть лівої.


«Я жодного разу не пошкодував, що пішов захищати країну», - так зазначав пан Олександр в одному зі своїх інтерв’ю.
Після лікування пан Олександр заснував і очолював Миколаївську обласну організацію «Асоціація учасників та інвалідів АТО», працював заступником начальника Академії патрульної поліції з соціально-гуманітарних питань у Києві.


З березня 2019 по квітень 2021 року — Олександр Леонтійович працював заступником Міністра у справах ветеранів України (раніше – Міністерство мало назву «у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України»).


Написав документальну повість «Життя після 16:30», яку презентував 26 січня 2019 року. Повість, написана з гумором і самоіронією, водночас є практичним посібником для всіх, хто опинився в складній життєвій ситуації. Згодом з’явилась друга частина книги Олександра Терещенка «Життя після 16:30. Сім років потому» присвятив внутрішнім проблемам людей, які пройшли горнило російсько-української війни, можливості подолати депресію і сприйняти себе у реаліях часу. У 2023 р. презентували документальний фільм «Життя після 16:30» за однойменною книгою Олександра Леонтійовича.