Презентація виставки живопису відомого килимаря Євгена Пілюгіна
2 квітня у Полтавському літературно-меморіальному музеї І.Котляревського відбулась презентація виставки живопису відомого килимаря, талановитого художника, заслуженого майстра народної творчості України, який вже багато років очолює Полтавський обласний осередок народних майстрів України Євгена Івановича Пілюгіна.
Євген Пілюгін – відомий в Україні художник-килимар. За більше ніж 30 років професійної діяльності за його участі виготовлено понад 500 килимів.
Наприкінці 90-х років він увійшов о складу творчої групи, яка займалась оздобленням будівель Адміністрації Президента, Маріїнського палацу, Будинку з химерами на Банковій, Національного палацу «Україна». Ткані мистецькі вироби майстра експонуються у Державному історико-культурному заповіднику «Гетьманська столиця» у Батурині. Євген Іванович також долучився до створення проєкту килима з Гербом України, який нині прикрашає залу засідань Верховної Ради України. А один з гобеленів роботи майстра «Архистратиг Михаїл» придбали для резиденції Папи Римського Іоанна Павла ІІ у Ватикані.
Але улюбленою справою митця є живопис. Як художник-графік він не лише створює картини, а також готує ескізи для роботи над гобеленовими творами. У мистецьких роботах майстра переважають квіткові композиції поєднані з українськими краєвидами. Художник започаткував цікавий проект «Мальована хата», що передбачає художнє оздоблення будинків у різних районах нашої області.
Вся професійна діяльність Євгена Івановича пов’язана з Решетилівським краєм, який здавна славиться кустарними ремеслами та народними промислами. Він є ініціатором обласного фестиваль «Решетилівська весна», автором Герба та Прапора Решетилівщини
Багато років Є. Пілюгін присвятив педагогічній діяльності, навчаючи молодь у Решетилівському художньому професійно-технічному училищі, підготувавши цілу когорту майстрів народного мистецтва.
Євген Іванович – голова знаної в Україні родини майстрів народного мистецтва. Його дружина Лариса Михайлівна - талановита вишивальниця, доньки Наталя та Ольга талановиті майстри гобелена, вишивальниці, також займаються витинанкою та виготовленням народної іграшки. Виставки їх робіт пройшли з надзвичайним успіхом у країнах Європи, США та Канади. Це вагомі кроки культурної дипломатії, що сприяють взаєморозумінню і зближенню народів.
Кожен шанувальник народного мистецтва може долучитись до його кращих зразків, відвідавши виставку, яка буде діяти протягом місяця з 9.00 до 17.00