Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Постраждалі не мають відповідати за те, що комусь сьогодні спаде на думку їх скривдити


Філософське кафе з Людмилою Мандрегелею, яке збирає зацікавлених підлітків у бібліотеці-філії №4 - це відкритий майданчик для діалогу, де учасники можуть поспілкуватись у неформальній обстановці.


Імпульсом для спілкування дев’ятикласників стала книга полтавської письменниці Тетяни Рубан «#Фізик».
Тема зустрічі – харасмент як порушення особистих кордонів. Як пояснила учасникам зустрічі Тетяна Рубан, повість «#Фізик» написана, щоб допомогти тим, хто став жертвою харасменту і опинився сам на сам із цією проблемою. Життя п’ятнадцятирічної студентки коледжу Діни вирує подіями. Якось до студентки коледжу Діни по допомогу звертається одногрупниця Валя. До речі, вони не подруги і до цього вони навіть ніколи не спілкувалися. Валя має таємницю: викладач фізики з коледжу наполегливо вимагає її уваги. «Це ненормальна ситуація», - погодилися підлітки і почали вибудовувати свої лінії сюжету.
Повість Тетяни Рубан «#Фізик» називають психологічною пригодницькою історією, що робить книгу ще цікавішою.


Майже всі учасники стали на бік Валі, жертви домагань. Але запитань тільки додалося. Чому Валя не розповіла батькам? Чому героїня відчуває себе винною? При яких умовах кривдника чекає відповідальність?


Загальні запитання та їх активне обговорення - це ніби погляд збоку. Ретельно проговорюючи почуття Валі, жертви домагань та дії її однолітків, присутні намагалися знайти відповіді на запитання. Спостерігаючи за ситуацією збоку, модератор зустрічі «дала можливість висловитися самому фізику, який не вбачає нічого неприпустимого у своїй поведінці»


Із думок дев’ятикласників:
«Найважче у цій ситуації було тягнути за собою постійне відчуття провини всередині. Нібито Валя у чомусь винна».
«Якщо ми почнемо про це говорити відкрито, то постраждалі зрозуміють, що вони не винні».
«Постраждалі не мають відповідати за те, що комусь сьогодні спаде на думку їх скривдити. З іншого боку ми зможемо вивести з тіні таких кривдників».
«Можливо, хтось задумається над тим, що така поведінка кривдника ненормальна».
«Ми ж не у кам’яному віці. Я маю право на свободу самовираження без подібних порушень моїх особистих кордонів».